Yaşam

Ankara Üniversitesi’nden Türk Kamu-Sen üyelerine yabancı dil eğitimi

ANKARA ÜNİVERSİTESİ’NDEN TÜRKİYE KAMU-SEN ÜYELERİNE YABANCI DİL EĞİTİMİ

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) arasında yabancı dil eğitimine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Türkiye Kamu-Sen mensupları ile bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına TÖMER’de yüzde 40 indirimli genel dil eğitimi ve özel amaçlı kurslar verilmesini içeren protokol, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından imzalandı. ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci.
Türkiye Kamu-Sen’in ev sahipliği yaptığı imza töreninde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Çelik, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin ve konfederasyon yöneticileri de hazır bulundu.
Rektör Ünüvar, Türkiye’nin en değerli dil öğretim merkezlerinden biri olan Ankara Üniversitesi TÖMER’in aynı zamanda ülkemizdeki üniversiteler arasında uluslararası akreditasyona sahip tek dil öğretim merkezi olduğunu belirtti.
Ünüvar, imzalanan protokolün Türkiye Kamu-Sen üyelerine dil öğretiminde çok değerli bir avantaj sağlayacağına dikkat çekerek, “Dil son derece önemli. Artık ikinci, üçüncü dile ihtiyaç duyulan bir ortamda yaşıyoruz. Özellikle bu protokolün hem Türk Kamu-Sen mensuplarına hem de onların bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına ciddi destek sağlayacağını düşünüyorum. Dil öğrenmeyle birlikte çalışmalarını daha da ileriye taşıyarak dünya kamuoyuyla daha yakından paylaşma fırsatı bulacaklar. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Türkiye Kamu-Sen Genel Lideri Başkan Kahveci, sendikal olarak çalışanların haklarının korunması ve geliştirilmesi yönünde çalışmalar yaparken, üyelerinin eğitimi konusunda da çalışmalara devam ettiklerini vurguladı. Kahveci, bu anlamda Ankara Üniversitesi’ne bağlı TÖMER ile yapılan anlaşmayı büyük önemsediklerini belirterek, protokolün hayırlı olmasını diledi.
İmza töreni, karşılıklı hediye takdimi ve günün anısına fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kocarli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu