Ekonomi

Aksaray’da Sanayi Kalkınma İstişare Toplantısı Yapıldı

Aksaray’da Sanayi Kalkınma İstişare Toplantısı Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray’ın jeopolitik konumu, tarihi zenginliği, güzellikleri ve insan kaynağıyla Anadolu’nun parlayan yıldızı olma potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi.

Bu potansiyeli harekete geçirmek için gerçek, doğru ve sürdürülebilir adımları birlikte atmanın değerine dikkat çeken Kumbuzoğlu, şöyle konuştu:

“Bu istişare ve sağduyu ile olabilir. Dünya değişip dönüşürken, biz bilim ve teknolojide çıtayı sürekli yükseltirken bunları gözden kaçırmamız mümkün olmamalı. Yol haritalarımızı sektörel bir temelde çizmeliyiz. En kısa sürede temelleri atacağız. Kaybedecek zamanımız, boşa harcayacak enerjimiz yok. En iyi pozisyonlara ve pozisyonlara sahibiz.” “Nihai hedef insanımıza hizmet etmek, şehrimize marka değeri katmaktır. Onun için şehrin tüm dinamiklerinin birlikte hareket etmesi gerekiyor.”

Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, yerel dinamikler olarak sanayinin gelişmesi için yapılması gerekenleri en doğru şekilde yapacaklarını belirtti.

bozdoganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu