Haber

Yunanistan’da Vapurdaki Yolcu Denizden Düşerek Hayatını Kaybetti

Yunanistan’ın Pire Limanı’nda son anda feribota binen 36 yaşındaki yolcu, kendisini rahatsız etmek isteyen bir misyoner tarafından denize itildi. O anlar saniye saniye kameralara yansıtılırken, yolcu boğularak hayatını kaybetti.

Pire Limanı’ndan Yunanistan’ın Girit adasındaki Heraklion şehrine gitmek üzere hareket eden feribota son anda yetişen bir yolcu, yetkililer tarafından engellendi. Bunun üzerine yolcu ile iki memur arasında kavga çıktı. Birkaç saniye sonra görevlilerden biri yolcuyu denize itti. Gemi hareket ederken rampa ile iskele arasında suya düşen yolcu hayatını kaybetti. O anlar saniye saniye kameralara yansırken, sosyal medyada hızla yayılan video tepki çekti. 5 Eylül’de yaşanan ve ülkede infiale yol açan olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında 2 misyoner ve aralarında kaptanın da bulunduğu 4 mürettebat gözaltına alındı.

Ölüm nedeni: Boğulma

Sahil güvenlik, yolcunun baygın halde sudan çıkarıldığını ve daha sonra hayatını kaybettiğini bildirdi. Otopside yolcunun ölüm nedeninin “boğulma” olduğu belirlendi. Yunan basınında ölen yolcunun adının Antonis Karyotis olduğu, bir mürettebat üyesinin kasten cinayet, ikisinin suça ortaklık, kaptanın ise denizcilik kurallarını ciddi şekilde ihlal etmekle suçlandığı belirtildi.

Denizcilik Bakanı Miltiadis Varvitsiotis yaptığı açıklamada, “Görüntüler net ve şok edici. Adamın ölümünden derin üzüntü duydum.” Feribotun bağlı olduğu şirketten yapılan açıklamada, idarenin “trajik olay karşısında şok olduğu” ve olaya ışık tutmak için yetkililerle işbirliği yaptığı belirtildi. – ATİNA

haber-yesilhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu