Haber

AK Parti Çorum İl Başkanı darp iddiasıyla tutuklanan 5 kişi hakim karşısına çıktı

AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay’ı darp ettikleri iddiasıyla tutuklanan muhtarların da aralarında bulunduğu 5 kişi hakim karşısına çıktı.

İddiaya göre, 29 Mart’ta Eskice köyü muhtarı Ünal B., Elmalı köyü muhtarı Saffet E., Ovakarapınar Köyü muhtarı Zeki O. ve Fatih Y. ile İbrahim H., ramazan yardımı nedeniyle verilecek alışveriş kartlarıyla ilgili tartıştı, AK Parti İl Başkanlığı Önder Murat Günay. Sokak ortasında dövüldü. Günay’ın şikayeti üzerine gözaltına alınan 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya AK Parti İl Başkanı Murat Günay, tutuklu sanıklar ve tarafların avukatları katıldı. Duruşmada AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay, sanıkların kendisini döverek gasp etmeye teşebbüs ettiğini savunurken, tutuklu sanıklar tezleri reddederek tahliyelerini talep etti. Mahkeme sanıklarımın tutukluluk hallerine karar verirken duruşmayı 22 Haziran’a erteledi.

Tutuklu sanık avukatlarından Ahmet Özdel, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, “Buradaki temel argümanımız, Çorum kamuoyunun da bildiği gibi, muhtarların ve diğer sanıkların asla yağma hatasını yapmayacağıdır. Yıllardır biliyorum.”Aslında tanıklar da söylediğimizi doğruladı. Şikayetçinin ifadelerinde hepsinin dengeli olmadığı ortaya çıktı. Mahkeme, tutukluluk halinin devamına karar verdi. Önümüzdeki hafta duruşmadan ayrıldılar. Bir hafta içinde adaletin yerini bulmasını, bu kişilerin yağma suçundan beraatlerini ve serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.” – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu